Tempo 930XC-20C Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Tempo 930XC-20C (59 sidor) i kategorin mätning. Guiden har ansetts hjälpsam av 44 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Tempo 930XC-20C eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/59

930XC-20C • 930XC-20M
930XC-30F • 930XC-30P
Handheld OTDRs
52079877 REV 1 © 2020 Tempo Communications Inc. 01/20
INSTRUCTION MANUAL
Read and understand all of the instructions
and safety information in this manual
before operating or servicing this tool.
Register this product at www.TempoCom.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Tempo |
| Kategori: | mätning |
| Modell: | 930XC-20C |
| Produkttyp: | OLTS (Optical Loss Test Sets) |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 870 g |
| Bredd: | 196 mm |
| Djup: | 100 mm |
| Höjd: | 64 mm |
| Kalibrerade våglängder: | 1310,1550 nm |
| Produktens färg: | Black, Orange |
| Skärmtyp: | LCD |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| USB-port: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Tempo 930XC-20C ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mätning Tempo Manualer
13 Augusti 2025
mätning Manualer
Nyaste mätning Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
28 Mars 2026
24 Mars 2026