Teufel Bamster Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Bamster (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Teufel Bamster eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Technical Description
And User Manual
Mobile active
Bluetooth
®
speaker
BAMSTER
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Bamster |
| Produkttyp: | Bärbar stereohögtalare |
| Vikt: | 720 g |
| Bredd: | 315 mm |
| Djup: | 72 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Laddningstid: | 2 h |
| Batterikapacitet: | 2400 mAh |
| Wi-Fi: | Nej |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Bluetooth-profiler: | APT-X |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| USB-anslutning: | Ja |
| aptX-teknik: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Antal förare: | 4 |
| Känslighet: | 88 dB |
| Förstärkare: | Inbyggd |
| Produktdesign: | Soundbar |
| Batteriteknik: | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 15 W |
| 3,5 mm kontakt: | Ja |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kabel inkluderad: | Audio (3.5mm), USB |
| Frekvensområde: | 80 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Strömkälla av typen: | Battery, USB |
| Woofer diameter: | 65 mm |
| Bluetooth: | Ja |
| Drifttid för batteri: | 12 h |
| Antal talare: | 1 |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Högtalarelement, diameter: | 40 mm |
| Aux-In: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Bamster ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026