Teufel L Passive Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel L Passive (24 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Teufel L Passive eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

gb was
here
Setup Guide
Raumfeld Speaker L
For a detailed online manual, visit
http://manual.raumfeld.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | L Passive |
| Vikt: | 24200 g |
| Bredd: | 220 mm |
| Djup: | 320 mm |
| Höjd: | 1145 mm |
| Rekommenderad användning: | Universal |
| Impedans: | - Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Golv |
| Bashögtalare: | Ja |
| Produktens färg: | Black, White |
| bruksanvisning: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Material, hölje: | MDF |
| Frekvensområde: | 42 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter: | 170 mm |
| Garantisedel: | Ja |
| Antal woofer-drivenheter: | 2 |
| Disktanthögtalare diameter: | 28 mm |
| Antal tweeter förare: | 1 |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter: | 130 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel L Passive ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026