Thermaltake Floe DX RGB 240 TT Premium Edition Bruksanvisning
Thermaltake Hårdvarakylning Floe DX RGB 240 TT Premium Edition
Läs gratis den bruksanvisning för Thermaltake Floe DX RGB 240 TT Premium Edition (2 sidor) i kategorin Hårdvarakylning. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Thermaltake Floe DX RGB 240 TT Premium Edition eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Intel Installation
1
2
LGA 1156/1155/1151/1150
LGA 1366
C
H
H
F
G
C
C
E
B
C
A
K
3
OK
1
2
4
6
5
LGA 1366/1156/1155/1151/1150LGA 2066/2011
M
M
O
O
L
L
N
N
Intel (Socket LGA 1366/1156/1155/1151/1150) Installation
7
A
A
B
B
E
B
CPU Fan Port
A
x1
F
x4
H
x4
J
x1
L
x8
N
x8
G
x4
I
x1
KM
x8
Q
x1
R
x1
O
x2
P
x1
Parts List
B
x1
E
x1
C
x1
D
x1
AMD Installation
Compatibility may vary based on chassis design.
Compatibility may vary based on chassis design.
For installation, skip step 1, 2 and continue with step 3LGA2066/2011
LGA 2066/201
LGA 2066/201
LGA 2066/201
LGA 2066/2011/1366
1/1366
1/1366
1/1366LGA 2066/2011/1366
LGA 1
LGA 1
LGA 1
LGA 1156/1
156/1
156/1
156/1155/1151/1
155/1151/1
155/1151/1
155/1151/1150
150
150
150LGA 1156/1155/1151/1150
LGA 1366/1156/1155/1151/1150LGA 2066/2011
FG
8
3
7
6
1
2
A
J
I
D
A
5
CPU Fan Port
OK
E
E
D
D
A
D
4
© 2019 Thermaltake Technology Co., Ltd. All Rights Reserved. www.thermaltake.com A-2017.06
240
Floe DX RGB
TT Premium Edition
Patented
16.8Million Color
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thermaltake |
| Kategori: | Hårdvarakylning |
| Modell: | Floe DX RGB 240 TT Premium Edition |
| Certifiering: | Tt LCS |
| Modell: | Allt-i-ett vätskekylare |
| Maximalt luftflöde: | 42.45 cfm |
| Rörlängd: | 326 mm |
| Fläkthastighet (max): | 1500 RPM |
| Fläkthastighet (min): | 500 RPM |
| Pumpström: | 325 mA |
| RGB-kontroller ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringssats: | Ja |
| Antal per förpackning: | 1 styck |
| Rörmaterial: | Gummi |
| Pumpspänning: | 5/12 V |
| Belysningsfärg: | Blue, Green, Red |
| Antal fläktar: | 2 fläkt/-ar |
| Skruvar medföljer: | Ja |
| LED-belysning: | Ja |
| Lämplig placering: | Processor |
| Stödd processor uttag: | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1366 (Socket B), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2 |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM): | Ja |
| Mått, fläkt (B x D x H): | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan kontakt: | 9-stift |
| Kylarbredd: | 270 mm |
| Kylardjup: | 120 mm |
| Kylarhöjd: | 27 mm |
| Vattenblocksmaterial: | Koppar |
| Pump motorvarvtalet: | 3600 RPM |
| Fläktbrusnivå (min): | 19 dB |
| Fläktbrusnivå (max): | 23.8 dB |
| Fan spänning: | 12 V |
| Fläktens statiska tryck: | 1.45 mmH2O |
| CPU-fäste(n): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thermaltake Floe DX RGB 240 TT Premium Edition ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Hårdvarakylning Thermaltake Manualer
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
Hårdvarakylning Manualer
Nyaste Hårdvarakylning Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
3 April 2025
3 April 2025
2 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025