Thermaltake Urban R21 Bruksanvisning
Thermaltake Computerbehuizing Urban R21
Läs gratis den bruksanvisning för Thermaltake Urban R21 (24 sidor) i kategorin Computerbehuizing. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Thermaltake Urban R21 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

©2013 Thermaltake Technology Co., Ltd. All Rights Reserved. A-2013.09
All other registered trademarks belong to their respective companies.www.thermaltake.com
Tested To Comply
With FCC Standards
FOR HOME OR OFFICE USE
User's Manual
Benutzerhandbuch
Mode d’emploi
Manual del usuario
Manuale dell’utente
Manual do Utilizador
安裝說明書
用戶手冊
ユーザーズマニュアル
Руководство пользователя
kullan celkitabıı ı
(EEE Yönetmeliine Uygundur)ğ
คู่มือการใช้
Simple, Yet Elegant
U
U
U
UUU
r
r
r
rr
r
b
b
b
bb
b
n
n
n
nnn
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
R
R
R
R
R
R
U
U
U
UUUU
r
r
r
rr
rr
b
b
b
bb
bb
n
n
n
nnnn
2
2
2
2
2
22
1
1
1
1
1
11
R
R
R
R
R
RR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thermaltake |
| Kategori: | Computerbehuizing |
| Modell: | Urban R21 |
| Bredd: | 244 mm |
| Djup: | 305 mm |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Typ av strömkälla: | ATX |
| Antal USB 2.0-portar: | 4 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Stöder Windows: | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 4 |
| Processoruttag: | Socket AM4 |
| Processorfabrikant: | AMD |
| Maximalt internminne: | 64 GB |
| Antal portar USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typ C: | 1 |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanalen |
| Stöder Linux: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Chipset moderkort: | AMD X470 |
| Antal portar USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typ A: | 1 |
| Typ av minnesplats: | DIMM |
| PCI Express x1-platser: | 2 |
| PCI Express x16-platser: | 3 |
| S/PDIF-utgång: | Ja |
| Minneskanal: | Dubbelkanaals |
| Komponent för: | PC |
| Typer av RAID: | 0, 1,10 |
| Antal SATA III-kontakter: | 6 |
| Icke-ECC: | Ja |
| Kompatibla processorer: | AMD A, AMD Athlon, AMD Athlon X4, AMD Ryzen 3, AMD Ryzen 3 2nd Gen, AMD Ryzen 3 3rd Gen, AMD Ryzen 5, AMD Ryzen 5 2nd Gen, AMD Ryzen 5 3rd Gen, AMD Ryzen 7, AMD Ryzen 7 2nd Gen, AMD Ryzen 7 3rd Gen, AMD Ryzen 9 3rd Gen |
| Minnestyper som stöds: | DDR4-SDRAM |
| Moderkort chipset familj: | AMD |
| Moderkorts formfaktor: | ATX |
| Antal minnesplatser: | 4 |
| Minnesklockhastigheter som stöds: | 3200,3000,2933,2667,2400,2133 MHz |
| BIOS-typ: | UEFI AMI |
| BIOS-minnesstorlek: | 16 Mbit |
| Anslutning för CPU-kylare: | Ja |
| Anslutningar för husfläktar: | 6 |
| ATX-strömkontakt (24-stift): | Ja |
| Frontpanelkontakt: | Ja |
| USB 2.0-anslutningar: | 2 |
| Anslutning för ljudpanel på framsidan: | Ja |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) anslutningar: | 2 |
| TPM-kontakt: | Ja |
| S/PDIF uitgang: | Ja |
| EPS-strömkontakt (8-stift): | Ja |
| Minnesmodulkapacitet som stöds: | 16GB |
| Rensa CMOS-bygel: | Ja |
| Antal M.2 (M) platser: | 2 |
| USB 3.2-kontakter (3.1 Gen 2): | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thermaltake Urban R21 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Computerbehuizing Thermaltake Manualer
29 Mars 2025
27 Mars 2025
31 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
Computerbehuizing Manualer
Nyaste Computerbehuizing Manualer
9 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
3 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
28 Mars 2025