Asus Designo Curve MX32VQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus Designo Curve MX32VQ (26 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus Designo Curve MX32VQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

MX32VQ Series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | Designo Curve MX32VQ |
| Färg på produkten: | Zwart, zilver |
| Höjd: | 598 mm |
| Förpackningens vikt: | 7600 g |
| Förpackningens bredd: | 621 mm |
| Djuppackning: | 140 mm |
| Förpackningshöjd: | 400 mm |
| Justerbar i höjdled: | Ja |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Pixel densitet: | 93 ppi |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Medföljande kablar: | DisplayPort, HDMI, USB Type-A to USB Type-B |
| Skärmform: | Flat |
| Typiskt kontrastförhållande: | 1000:1 |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Marknadspositionering: | Bedrijf |
| Ursprungsland: | China |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Frekvensområde horisontellt: | 30 - 86 kHz |
| Frekvensområde vertikalt: | 50 - 75 Hz |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nee |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Strömförbrukning (max): | 53 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CU, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL, RCM, TUV |
| Display, antal färger: | 16,7 miljoen kleuren |
| HDCP: | Ja |
| Maximal uppdateringshastighet: | 75 Hz |
| HD typ: | Full HD |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Displayteknik: | LCD |
| Respons tid: | 5 ms |
| Pixelpitch: | 0.27 x 0.27 mm |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 800 (WXGA),1440 x 900 (WXGA+),1600 x 900,1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080) |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 100 x 100 mm |
| Antireflexskärm: | Ja |
| Hållbarhetscertifikat: | ENERGY STAR |
| Ljusstyrka (typiskt): | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 8000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nee |
| Djup (utan bas): | 47 mm |
| Höjd (utan bas): | 322.6 mm |
| Bredd (utan bas): | 539.4 mm |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| Skärmdiameter i centimeter: | 60.5 cm |
| Energiförbrukning (HDR) per 1000 timmar: | - kWu |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | D |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar: | 13 kWu |
| Enhetsbredd (med stativ): | 539.4 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 211 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 507 mm |
| Vikt (med stativ): | 5400 g |
| AMD FreeSync: | Nee |
| NVIDIA G-SYNC: | Nee |
| Färgdjup: | 8 Bit |
| Antal USB Type-A nedströmsportar: | 4 |
| Version USB-hubb: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av bakgrundsbelysning: | Edge LED |
| Typ av mat: | Intern |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Typ av panel: | IPS |
| Roterbar: | Ja |
| Horisontellt vridbar: | -45 - 45 ° |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| HP-segment: | Bedrijf |
| Avtagbart stativ: | Ja |
| sRGB-täckning (genomsnitt): | 99 procent |
| Flimmerfri teknik: | Ja |
| Teknik för lågt blått ljus: | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Skriv USB-uppströmsport: | USB Type-B |
| Antal uppströmsportar: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Gångjärn: | Ja |
| Pivothörn: | -90 - 90 ° |
| Hårdhetsyta: | 3H |
| Antal USB Type-B uppströmsportar: | 1 |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 22 W |
| Drifttemperatur (TT): | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 20 - 80 procent |
| Lutningsvinkel: | -5 - 15 ° |
| lutningsjusteringar: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | - mm |
| Höjd (utan stativ): | - mm |
| Vikt (utan stativ): | - g |
| Bredd (med stativ): | 713.4 mm |
| Djup (med stativ): | 239.7 mm |
| Höjd (med stativ): | 501.2 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Låddjup: | 292 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13300 g |
| Uteffekt (RMS): | 16 W |
| Djup (utan stativ): | - mm |
| Paneltyp: | VA |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 36 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), DisplayPort, HDMI |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Inget flimmer: | Ja |
| Likströmsingång: | Ja |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 112 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.2724 x 0.2724 mm |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.344 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.256 mm |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Bildskärmens krökning: | 1800R |
| Skärmböjning: | 1800 mm |
| AMD FreeSync-uppdateringsfrekvens, intervall: | 48 - 75 hz |
| Färgområde som stöds: | sRGB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus Designo Curve MX32VQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025