Asus ET2221IUKH Bruksanvisning
Asus Stationära datorer ET2221IUKH
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ET2221IUKH (140 sidor) i kategorin Stationära datorer. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ET2221IUKH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Stationära datorer |
| Modell: | ET2221IUKH |
| Produkttyp: | Allt-i-ett-dator |
| Skärm diagonal: | 21.5 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Processorfrekvens: | 2.6 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Pentium G |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ljudsystem: | Sonic Master Premium |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Full HD: | Ja |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 4 GB |
| Inbyggd kamera: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 8700 g |
| Processor: | G3220T |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Nej |
| Processorns driftlägen: | 32-bit, 64-bit |
| Processorns cache: | 3 MB |
| Busstyp: | DMI |
| Maximalt internminne: | 8 GB |
| Total lagringskapacitet: | 1000 GB |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Nej |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Nej |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Nej |
| Intel® Insider™: | Nej |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Nej |
| Idle stater: | Ja |
| Intel® Secure Key: | Ja |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Nej |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nej |
| Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): | Nej |
| Processorkod: | SR1CL |
| Minnestyper som stöds av processorn: | DDR3-SDRAM |
| Minnesplatser: | 2 |
| Minnesbandbredd som stöds av processorn (max): | 21.3 GB/s |
| Skalbarhet: | 1S |
| FSB-paritet: | Nej |
| Tcase: | 66.4 ° C |
| Processorserie: | Intel Pentium G3000 series for Desktop |
| Intel® FDI-teknik: | Nej |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Nej |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Intel® Smart Cache: | Ja |
| Typ av minneskort: | Memory Stick (MS), MMC, MS PRO, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Bredd (med stativ): | 549 mm |
| Djup (med stativ): | 437 mm |
| Höjd (med stativ): | 79 mm |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 10 W |
| Djup (utan stativ): | 58 mm |
| processortillverkare: | Intel |
| Installerat operativsystem: | Windows 8 Pro |
| Datahastighet för Ethernet-LAN: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| processorsockel: | LGA 1150 (uttag H3) |
| Processorns kodnamn: | Haswell |
| Maximalt inbyggt grafikadapterminne: | 1.024 GB |
| Intel® Clear Video Technology för MID (Intel® CVT för MID): | Nej |
| Processorns cachetyp: | Smart Cache |
| Minneskanaler som stöds av processorn: | Dual |
| Typ av internminne: | DDR3-SDRAM |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Likströmsingång: | Ja |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Strömkabel ingår: | Ja |
| Intel Clear Video Technology: | Nej |
| Minnesplatser, typ: | SO-DIMM |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Processorkärnor: | 2 |
| Garantisedel: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Processor främre buss: | - MHz |
| Systembuss, hastighet: | 5 GT/s |
| Processortrådar: | 2 |
| Processorlitografi: | 22 nm |
| Stegning: | C0 |
| Processor med ECC-stöd: | Ja |
| Värmeavledningseffekt (TDP): | 35 W |
| Högsta antal PCI Express-platser: | 16 |
| PCI Express-kortplatser version: | 3.0 |
| PCI Express konfigurationer: | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Minne klockhastighet: | 1600 MHz |
| Lagringsmedia: | HDD |
| Optisk enhetstyp: | DVD Super Multi |
| Ombord grafikkort modell: | Intel® HD Graphics |
| Basfrekvens för inbyggt grafikkort: | 200 MHz |
| Högsta dynamiska frekvens för inbyggt grafikkort: | 1100 MHz |
| Ombord grafikkort: | Ja |
| Familj av inbyggda grafikkort: | Intel® HD Graphics |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| AC-adapter, effektförlust: | 120 W |
| Intel® Stöldskydd Teknik (Intel® AT): | Nej |
| Intel® Turbo Boost Technology: | Nej |
| Förstärkt Intel Speedstep Technology: | Ja |
| Intel® Clear Video HD Technology (Intel® CVT HD): | Nej |
| Intel® Quick Sync Video Technology: | Ja |
| Intel® Flex minnesåtkomst: | Nej |
| Intel® Förbättrad Halt State: | Ja |
| Intel® VT-x med utökad Sida Tabeller (EPT): | Ja |
| Intel® Efterfrågan Baserad Växla: | Nej |
| Execute Disable Bit-säkerhet: | Ja |
| Termiska övervakningsteknik: | Ja |
| Processorns förpackningsstorlek: | 37.5 x 37.5 mm |
| Stödda instruktionsset: | SSE4.1, SSE4.2 |
| CPU konfiguration (max): | 1 |
| Inbäddade alternativ: | Nej |
| Grafik & IMC litografi: | 22 nm |
| Intel Secure Key Technology-version: | 1.00 |
| Intel Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Etisk processor (Conflict Free): | Ja |
| Intel® Dual Display Kan Teknik: | Nej |
| Intel® Snabb Memory Access: | Nej |
| ARK-ID för processor: | 77774 |
| Minnesklockfrekvens som stöds av processorn: | 1333 MHz |
| Högsta internminne som stöds av processorn: | 32 GB |
| Hårddiskens gränssnitt: | SATA |
| Lagringsenhetens gränssnitt: | SATA |
| Antal skärmar som stöds (inbyggt grafikkort): | 3 |
| Mus inkluderad: | Nej |
| Tangentbord inkluderat: | Nej |
| Specifikation för kylningslösning: | PCG 2013A |
| Intel TSX-NI-version: | 0.00 |
| Intel® TSX-NI: | Nej |
| DirectX-version på inbyggt grafikkort: | 11.1 |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP)-version: | 0.00 |
| Intels segmenttaggning: | Enterprise, Small Business |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ET2221IUKH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Stationära datorer Asus Manualer
18 Oktober 2024
31 Juli 2024
30 Juli 2024
28 Juli 2024
23 Juli 2024
23 Juli 2024
22 Juli 2024
Stationära datorer Manualer
Nyaste Stationära datorer Manualer
14 Oktober 2024
14 Oktober 2024
14 Oktober 2024
12 Oktober 2024
11 Oktober 2024
10 Oktober 2024
8 Oktober 2024
1 Augusti 2024
1 Augusti 2024
1 Augusti 2024