Asus MG278Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus MG278Q (27 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus MG278Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

MG278-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | MG278Q |
| Höjd: | 452 mm |
| Förpackningens bredd: | 753 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| USB-version: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Hållare: | 60 - -60 ° |
| Lutningsvinkel: | 20 - -5 ° |
| Färgomfång: | 77 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 625 mm |
| Höjd (utan stativ): | 368 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7650 g |
| Bredd (med stativ): | 625 mm |
| Djup (med stativ): | 233 mm |
| Höjd (med stativ): | 563 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 224 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11500 g |
| Djup (utan stativ): | 63 mm |
| Paneltyp: | TN |
| Strömförbrukning (vanlig): | 38.7 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | DisplayPort, HDMI |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Pixeltäthet: | 109 ppi |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 51.2 - 221.97 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 35 - 144 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Svängbara: | Ja |
| Höjdjustering: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus MG278Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025