Asus PG279Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus PG279Q (27 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus PG279Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

PG279 series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | PG279Q |
| Höjd: | 456 mm |
| Förpackningens bredd: | 756 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star®, BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 1, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSE, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 8.1, Windows 8, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light |
| HDCP: | Ja |
| USB-version: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Hållare: | -60 - 60 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 100 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 619.77 mm |
| Höjd (utan stativ): | 362.96 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7000 g |
| Bredd (med stativ): | 619.77 mm |
| Djup (med stativ): | 237.9 mm |
| Höjd (med stativ): | 552.53 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 300 mm |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 65.98 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Strömförbrukning (vanlig): | 90 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), HDMI, USB |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 30 - 165 hz |
| Horisontellt sökområde: | 34 - 209 kHz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 5 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus PG279Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025