Asus VA229H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA229H (23 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus VA229H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

VA229H
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA229H |
| Skärm diagonal: | 22 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 80000000:1 |
| Vikt (med stativ): | 3600 g |
| Spelläge: | Ja |
| Säkerhet: | Kensington lock |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 499.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 299 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3000 g |
| Bredd (med stativ): | 499.5 mm |
| Djup (med stativ): | 199.5 mm |
| Höjd (med stativ): | 371.7 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 3 W |
| Djup (utan stativ): | 47.5 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Strömförbrukning (vanlig): | 26 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), VGA |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Efterlever industristandard: | TUV Low Blue Light, TUV Flicker-free , CE, TCO, RoHS, WHQL (Windows 7, Windows 10, Windows 8.1), CB, EPEAT () by region |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 50 - 76 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 30 - 80 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Säkerhetsegenskaper: | Kensington lock |
| Lådans dimensioner (B x D x H): | 566 x 124 x 442 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA229H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025