Asus PRIME H610M-E D4-CSM Bruksanvisning
Asus ej kategoriserat PRIME H610M-E D4-CSM
Läs gratis den bruksanvisning för Asus PRIME H610M-E D4-CSM (34 sidor) i kategorin ej kategoriserat. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus PRIME H610M-E D4-CSM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

Motherboard
PRIME H610M-E D4
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | ej kategoriserat |
| Modell: | PRIME H610M-E D4-CSM |
| Bredd: | 244 mm |
| Djup: | 211 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Maximalt internminne: | 64 GB |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Komponent för: | PC |
| Kompatibla processorer: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
| Antal lagringsenheter som stöds: | 6 |
| Minnestyper som stöds: | DDR4-SDRAM |
| Typer av lagringsenheter som stöds: | HDD & SSD |
| Antal minnesplatser: | 2 |
| BIOS-typ: | UEFI AMI |
| Obuffrat minne: | Ja |
| Minnesklockhastighet som stöds (max): | 3200 MHz |
| Produktens färg: | Svart |
| Antal displayportar: | 1 |
| processortillverkare: | Intel |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| processorsockel: | LGA 1700 |
| Kabel inkluderad: | SATA |
| Antal PS/2-portar: | 2 |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | ATX |
| Antalet hårddiskar som stöds: | 4 |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Minnesplatser, typ: | DIMM |
| Minneskanaler: | Dubbla kanaler |
| Minnets hastigheter: | 2133,2400,2666,2800,2933,3000,3200 MHz |
| Max antal processorer: | 1 |
| USB 2.0 anslutning: | 2 |
| ATX strömkontakt (24-pin): | Ja |
| EPS strömkontakt (8-polig): | Ja |
| TPM-anslutning: | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 2 |
| BIOS minnesstorlek: | 128 mbit |
| Moderkort, chipsetfamilj: | Intel |
| Moderkortets chipset: | Intel H610 |
| Moderkort formfaktor: | micro ATX |
| Antal M.2 (M)-platser: | 2 |
| Manual: | Ja |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Linje in: | Ja |
| Drivrutiner medföljer: | Ja |
| Kylning typ: | Passiv |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: | M.2, SATA III |
| Stödd processor uttag: | LGA 1700 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-anslutningar: | 1 |
| Antal SATA III kontakter: | 4 |
| CPU-fläktsanslutning: | Ja |
| Antal anslutningar för fläktar: | 2 |
| 12V-kontakt: | Ja |
| Ljudanslutning på framsidan: | Ja |
| Stöd för parallellprocessteknik: | Stöds inte |
| RGB LED stiftlist: | Ja |
| S/PDIF ut anslutning: | Ja |
| Antalet COM-anslutningar: | 1 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x)-kortplatser: | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) platser: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus PRIME H610M-E D4-CSM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ej kategoriserat Asus Manualer
30 Mars 2026
26 Mars 2026
17 Mars 2026
6 Februari 2026
8 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
ej kategoriserat Manualer
Nyaste ej kategoriserat Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026