Asus ProArt PA279Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA279Q (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA279Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

PA279-reeks
LCD-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA279Q |
| Höjd: | 456 mm |
| Förpackningens bredd: | 756 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Wi-Fi: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 2, C-Tick, CU, ErP, FCC, J-MOSS, PSE, RoHS, TCO6.0, TUV-Ergo, TUV-GS, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Typ av minneskort: | Memory Stick (MS), MMC, MS PRO, MS PRO Duo, MS Pro-HG, MSXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 640.78 mm |
| Höjd (utan stativ): | 379.68 mm |
| Vikt (utan stativ): | 10000 g |
| Bredd (med stativ): | 640.78 mm |
| Djup (med stativ): | 240 mm |
| Höjd (med stativ): | 559.84 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 300 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 14000 g |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 6 W |
| Djup (utan stativ): | 69.5 mm |
| Paneltyp: | AH-IPS |
| Strömförbrukning (vanlig): | 49 W |
| Hållbarhetscertifiering: | EPEAT Gold, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), DisplayPort, DVI, HDMI, Mini DisplayPort, USB |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Bluetooth: | Nej |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 6 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 29 - 113 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 49 - 86 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 6 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Höjdjustering: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA279Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025