Asus XG49VQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus XG49VQ (56 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus XG49VQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

Dell UltraSharp U2718Q Monitor
User’s Guide
Model: U2718Q
Regulatory model: U2718Qb
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | XG49VQ |
| Höjd: | 484 mm |
| Förpackningens bredd: | 1308 mm |
| Skärm diagonal: | 49 " |
| Upplösning: | 3840 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level , CU, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSE, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, KC, eStandby, TUV |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| Bildsensortyp: | CCD |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 1080 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 13300 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 98/Me/2000/XP |
| Mac-kompatibilitet: | Nee |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Typ av skanner: | Flatbed scanner |
| Optisk scanningsupplösning: | 600 x 600 DPI |
| Minsta lagringsutrymme på hårddisken: | 250 MB |
| Minimal processor: | Pentium II |
| Inmatning av färgdjup: | 48 Bit |
| Minsta RAM: | 64 MB |
| Hållare: | - ° |
| Maximal skanningsstorlek: | 216 x 297 mm |
| Färgskanningar: | Ja |
| Filmskanning: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Förbättrad skanningsupplösning: | 19200 x 19200 DPI |
| Filmtyp: | Negatives, Slides, Films |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | UltraWide Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 1193.33 mm |
| Höjd (utan stativ): | 369.7 mm |
| Vikt (utan stativ): | 9700 g |
| Bredd (med stativ): | 1193.33 mm |
| Djup (med stativ): | 344.74 mm |
| Höjd (med stativ): | 529.1 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 370 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20900 g |
| Uteffekt (RMS): | 10 W |
| Djup (utan stativ): | 178.43 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 56 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 109 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 56 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 32:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 4 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 167 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 144 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.311 x 0.311 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 1195.8 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 336.3 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Bildskärmens krökning: | 1800R |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmböjning: | 1800 mm |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
| Picture-by-Picture (PbP): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus XG49VQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025