Asus ProArt PA32UC Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA32UC (38 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA32UC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/38

PA32U-reeks
LCD-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ProArt PA32UC |
| Färg på produkten: | Wit |
| Vikt: | 8000 g |
| Höjd: | 275 mm |
| Förpackningens bredd: | 913 mm |
| Strömförsörjning: | 24V DC |
| LED-indikatorer: | Power, Stand-by |
| Skärm diagonal: | 32 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Vormfaktor: | Dome |
| Placeringsstöd: | Binnen & buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Nee |
| Maximal upplösning: | - Pixels |
| Diameter: | 237 mm |
| Minimal belysning: | 0.001 Lux |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Nattseende: | Ja |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| Brännvidd: | 3.6 - 79.2 mm |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CU, ErP, FCC, ICES, ISO-9241-307, J-MOSS, KCC, PSE, RoHS, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , KC , eStandby, TUV Low Blue Light, UHDA |
| Analog signalformat: | PAL |
| HDCP: | Ja |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Bildsensortyp: | CCD |
| Digital zoom: | 10 x |
| Optisk zoom: | 22 x |
| Gränssnitt: | BNC |
| vitbalans: | Auto |
| Bild-i-bild: | Ja |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 11400 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Säkerhetsfunktioner: | Dust resistant, Water resistant |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Grå |
| Signal-brusförhållande: | 48 dB |
| PTZ-kontroll: | Ja |
| Antal TV-linjer: | 480 |
| Panoreringsintervall: | 0 - 360 ° |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Adobe RGB-täckning: | 99.5 % |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Antal Thunderbolt-portar: | 2 |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 20 W |
| Drifttemperatur (TT): | -40 - 60 °C |
| Tiltvinkelområde: | 0 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 23 ° |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 727 mm |
| Höjd (utan stativ): | 426 mm |
| Vikt (utan stativ): | 7800 g |
| Bredd (med stativ): | 727 mm |
| Djup (med stativ): | 229 mm |
| Höjd (med stativ): | 470 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 521 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16700 g |
| Uteffekt (RMS): | 6 W |
| Djup (utan stativ): | 69 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 56.84 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, Thunderbolt, USB |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Inget flimmer: | Ja |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 1000 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.1845 x 0.1845 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA32UC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025