Asus VG248QE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VG248QE (26 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VG248QE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

VG248-reeks
LCD-monitor
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VG248QE |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 4400 g |
| Bredd: | 519.9 mm |
| Djup: | 42.4 mm |
| Höjd: | 314.9 mm |
| Förpackningens vikt: | 6300 g |
| Förpackningens bredd: | 610 mm |
| Djuppackning: | 160 mm |
| Förpackningshöjd: | 405 mm |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP65 |
| Monteringsverktyg: | Ja |
| Skärm diagonal: | 21.5 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Pekskärm: | Ja |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| USB uttag: | Ja |
| Placeringsstöd: | Binnen |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Medföljande kablar: | AC |
| Typiskt kontrastförhållande: | 1000:1 |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (i standby): | - W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Antal USB-anslutningar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, C-Tick, ErP, FCC, Gost-R, J-MOSS, PSE, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL |
| HDCP: | Ja |
| USB-version: | 2.0 |
| HD typ: | Full HD |
| Displayteknik: | TFT |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 100 x 100 mm |
| Modell: | Horizontaal |
| Avsedd för: | Commercieel |
| Hållbarhetscertifikat: | CE |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 80000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| VGA (D-Sub) ingångsportar: | 1 |
| Ljud (L,R) ut: | 1 |
| Vikt (med stativ): | 5500 g |
| Inspänning: | 12 V |
| Typ av bakgrundsbelysning: | W-LED |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 60 °C |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 90 procent |
| Antal samtidiga beröringspunkter: | 10 |
| Pekskärmsteknik: | Capacitief |
| Multi touch: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktdesign: | Digitale signage flatscreen |
| Strömförbrukning (typiskt): | 36 W |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 20 - 80 procent |
| Lutningsvinkel: | -5 - 15 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 569.4 mm |
| Höjd (utan stativ): | 340.4 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3750 g |
| Bredd (med stativ): | 569.4 mm |
| Djup (med stativ): | 231 mm |
| Höjd (med stativ): | 499.9 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 221 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8100 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 57.3 mm |
| Paneltyp: | TN+Film |
| Strömförbrukning (vanlig): | 45 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Ja |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 140 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 144 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VG248QE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025