Asus ROG Strix XG27AQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG27AQ (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG27AQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG27AQ |
| Höjd: | 265 mm |
| Förpackningens bredd: | 711 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 8600 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -25 - 25 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 611 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5000 g |
| Bredd (med stativ): | 611 mm |
| Djup (med stativ): | 255 mm |
| Höjd (med stativ): | 508 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 541 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11900 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 82 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 50 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 35 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, HDMI, USB |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 400 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 223 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 170 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.74 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.66 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 130 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 2 |
| Främre infattning: | Svart |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG27AQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025