Asus TUF Gaming VG27VQM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG27VQM (30 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG27VQM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

TUF Gaming Monitor
VG27V series
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG27VQM |
| Bredd: | 8.75 mm |
| Djup: | 4 mm |
| Höjd: | 1.5 mm |
| Förpackningens bredd: | 449 mm |
| Djuppackning: | 853 mm |
| Förpackningshöjd: | 35 mm |
| Snäll: | Logic IC |
| Typ av förpackning: | SOIC |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 6000 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Antal per paket: | 2500 stuk(s) |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Förvaringstemperatur: | -65 - 150 °C |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Hållare: | 90 - -90 ° |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 70 °C |
| Antal stift: | 14 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 25 ° |
| Bredd (med stift): | 8.75 mm |
| Djup (med stift): | 6.2 mm |
| Höjd (med stift): | 1.75 mm |
| Färgomfång: | 105 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 609 mm |
| Höjd (utan stativ): | 359.9 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3770 g |
| Bredd (med stativ): | 609 mm |
| Djup (med stativ): | 211.2 mm |
| Höjd (med stativ): | 386.9 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 448 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8200 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 44 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 21 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 30 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | - W |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 240 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 240 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 292 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 292 - 292 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 240 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.311 x 0.311 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 297.88 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 336.31 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Bildskärmens krökning: | 1500R |
| Svarstid (min): | 1 ms |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG27VQM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025