Asus ROG Strix XG32VC Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG32VC (30 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG32VC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

GEBOGEN GAMING-MONITOR
XG32VC
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG32VC |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Electrisch |
| Vikt: | 47260 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 665 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Nettoskatt: | 900 W |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Torksystem: | Warmtepomp |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Torkningsklass: | B |
| Cykelns längd: | 134 min |
| Ljudnivå: | 67 dB |
| Anti-veck funktion: | Ja |
| Voight sensor: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A++ |
| Energie consumptie: | 1.74 kWu |
| Årlig-energiförbrukning: | 211 kWu |
| Förpackningens bredd: | 800 mm |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Varningssignal: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.13 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.13 W |
| HDR-stöd: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 9300 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| LED programförloppsindikator: | Ja |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Hållare: | -25 - 25 ° |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Avloppspump för kondensat: | Ja |
| Torkprogram: | Wool, Cotton, Iron dry, Cupboard dry, Cupboard dry+ |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 713 mm |
| Höjd (utan stativ): | 426 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5800 g |
| Bredd (med stativ): | 713 mm |
| Djup (med stativ): | 279 mm |
| Höjd (med stativ): | 552 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 280 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13600 g |
| Djup (utan stativ): | 118 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 41 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 55 kWh |
| Kabel inkluderad: | AC, DisplayPort, HDMI, USB, USB Type-C |
| Likströmsingång: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.2 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 400 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 250 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 170 hz |
| Bildstorlek diagonalt: | 801 mm |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.277 x 0.277 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Nätadapter ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.344 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.256 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Främre infattning: | Svart |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG32VC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025