Asus TUF Gaming VG289Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG289Q (26 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG289Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

VG289-reeks
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG289Q |
| Höjd: | 451 mm |
| Förpackningens bredd: | 758 mm |
| Skärm diagonal: | 28 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Processorfrekvens: | - MHz |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1600 Pixels |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | EAC logo, BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 1, FCC, PSB, PSE, TCO7.0, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Nee |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Integrerad TV-tuner: | Nee |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 7600 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Kompatibla operativsystem: | Windows Vista |
| Mac-kompatibilitet: | Nee |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| DVI-I-portar: | 2 |
| Grafikminne: | 1 GB |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Typ av anslutning: | PCI Express 2.0 |
| Typ av kylning: | Actief |
| Hållare: | -62 - 62 ° |
| Grafikprocessorfamilj: | NVIDIA |
| Grafikprocessor: | GeForce 9800 GT |
| ANNORLUNDA: | Ja |
| Grafikadapter, minnestyp: | GDDR3 |
| Minnesbuss: | 256 Bit |
| OpenGL version: | 2.1 |
| DirectX version: | 10.0 |
| Shader modellversion: | 4.0 |
| Dual Link DVI: | Ja |
| Grafikadapter RAMDAC: | 400 MHz |
| PhysX: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 639.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 369.4 mm |
| Vikt (utan stativ): | 6100 g |
| Bredd (med stativ): | 639.5 mm |
| Djup (med stativ): | 233.4 mm |
| Höjd (med stativ): | 555.2 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 206 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 9600 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 54 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 34 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 44 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 33.9 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 24 - 120 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 40 - 60 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.16 x 0.16 mm |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 631.928 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 359.78 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync |
| DCI-P3-täckning: | 90 % |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG289Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025