Asus ZenScreen MB14AC Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ZenScreen MB14AC (25 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 37 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus ZenScreen MB14AC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

MB14AC
Portable USB Monitor
Hybrid Signal Solution
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ZenScreen MB14AC |
| Höjd: | 257 mm |
| Förpackningens bredd: | 392 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Skärm diagonal: | 14 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CU, FCC, J-MOSS, KCC, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), TUV Flicker-free, TUV Low Blue Light, RCM |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Nej |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 960,1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | B |
| Vikt (med stativ): | 590 g |
| Produktens färg: | Grå |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Nej |
| Bredd (med stativ): | 324.94 mm |
| Djup (med stativ): | 11.2 mm |
| Höjd (med stativ): | 208.03 mm |
| VESA-fäste: | Nej |
| Låddjup: | 77 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 1300 g |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 5 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 7 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| Kabel inkluderad: | USB typ C till USB typ C |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 700:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Business |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Bildstorlek diagonalt: | 356 mm |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.16 x 0.16 mm |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek horisontalt: | 309.31 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 173.99 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ZenScreen MB14AC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025