Asus VS248H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VS248H (22 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus VS248H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/22

VS248 Series
LCD Monitor
User Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VS248H |
| Färg på produkten: | Black, Stainless steel |
| Bredd: | 175 mm |
| Djup: | 175 mm |
| Höjd: | 245 mm |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Antal hastigheter: | 1 |
| Tillgångar: | 500 W |
| Varierande hastighet: | Nee |
| På / Av knapp: | Ja |
| Skärm diagonal: | 24 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star 5.0, CEL, UL/cUL, CB, CE, ErP, FCC, CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, PSB, J-MOSS, WEEE, Windows 7 WHQL |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Bredd (utan stativ): | 573.2 mm |
| Höjd (utan stativ): | 412.3 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4100 g |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 140 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6400 g |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Djup (utan stativ): | 205.5 mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 32 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | DVI, VGA |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Bluetooth: | Nej |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Efterlever industristandard: | RoHS |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 2 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 76 hz |
| Horisontellt sökområde: | 30 - 83 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 76 hz |
| Bildformatsjustering: | 4:3, 16:9 |
| Bildpunktavstånd: | 0.2768 x 0.2768 mm |
| Swivel-webbkamera: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VS248H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025