Asus ROG Swift PG48UQ Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Asus ROG Swift PG48UQ (33 sidor) i kategorin Övervaka. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
33
Nedladdningar
421
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Swift PG48UQ |
| Höjd: | 880 mm |
| Förpackningens bredd: | 1230 mm |
| Skärm diagonal: | 47.53 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| Ljudutgång: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0/2.1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 1500000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 16200 g |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Spelläge: | Ja |
| Bashögtalare: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 2.3 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 5 ° |
| Smarta funktioner: | Spel |
| Färgomfång: | 98 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Bredd (utan stativ): | 1068 mm |
| Höjd (utan stativ): | 612 mm |
| Vikt (utan stativ): | 15000 g |
| Bredd (med stativ): | 1068 mm |
| Djup (med stativ): | 266 mm |
| Höjd (med stativ): | 686 mm |
| Skärmtyp: | OLED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 180 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 20000 g |
| Uteffekt (RMS): | 20 W |
| Djup (utan stativ): | 40 mm |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 59 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 66 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 300 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 135000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 138 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 0.1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 450 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 300 x 300 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 311 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 138 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.3 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Bildpunktavstånd: | 0.27405 x 0.27405 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 1052.16 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 591.84 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 133 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025