Asus Transformer Pad TF701T Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus Transformer Pad TF701T (97 sidor) i kategorin Tablett. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus Transformer Pad TF701T eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/97

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Tablett |
| Modell: | Transformer Pad TF701T |
| Bredd: | 3320 mm |
| Djup: | 306.7 mm |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 2 |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 70 °C |
| Processoruttag: | LGA 771 (Socket J) |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Maximalt internminne: | 64 GB |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | AMD ES1000 |
| Förvaringsfuktighet: | 5 - 95 procent |
| ETC: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Chipset moderkort: | Intel® 5400 |
| RAID-stöd: | Ja |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | IDE/ATA |
| PS/2-port(ar): | 2 |
| Seriell port(ar): | 1 |
| Minnesspänning: | 1.5, 1.8 V |
| LAN-kontroller: | Intel® 82575EB |
| Typer av RAID: | 0, 1,5, 10 |
| Vakna på LAN: | Ja |
| Antal processorer som stöds: | 2 |
| Intel® Xeon-serien: | 5000,5300,5400 |
| Antal DIMM-platser: | 8 |
| Stöder DIMM-modulfunktioner: | 1GB, 256MB, 2GB, 4GB, 512MB, 8GB |
| Minnestyper som stöds: | DDR2-SDRAM |
| Stöd för processor FSB: | 1066,1333,1600 MHz |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 8 - 90 procent |
| PCI Express x8 (Gen 2.x)-platser: | 2 |
| Moderkorts formfaktor: | ATX |
| Minnesklockhastigheter som stöds: | 533,667,800 MHz |
| BIOS-typ: | EEPROM |
| BIOS-minnesstorlek: | 16 Mbit |
| ACPI-version: | 2.0 |
| Antal SATA-anslutningar: | 6 |
| USB 2.0-anslutningar: | 3 |
| Chassiintrångsanslutning: | Ja |
| PCI Express x16 (Gen 2.x)-platser: | 1 |
| Seriella porthuvuden: | 1 |
| Inbyggt grafikadapterminne: | 32 MB |
| Processor antal kärnor stöds: | 2, 4 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus Transformer Pad TF701T ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tablett Asus Manualer
7 Juli 2025
31 December 2025
19 September 2024
3 September 2024
2 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
29 Augusti 2024
29 Augusti 2024
29 Augusti 2024
Tablett Manualer
Nyaste Tablett Manualer
27 Mars 2026
27 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
14 Mars 2026
12 Mars 2026
6 Mars 2026
24 Februari 2026
23 Februari 2026
22 Februari 2026