Asus TUF Gaming VG27AQA1A Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG27AQA1A (34 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG27AQA1A eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

TUF Gaming Monitor
VG32AQA1A/
VG27AQA1A series
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG27AQA1A |
| Höjd: | 160 mm |
| Förpackningens bredd: | 689 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 4650 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 615.19 mm |
| Höjd (utan stativ): | 366.36 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3850 g |
| Bredd (med stativ): | 615.19 mm |
| Djup (med stativ): | 213.54 mm |
| Höjd (med stativ): | 454.86 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 475 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6750 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 50.5 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 24 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 250 - 250 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 170 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.231 x 0.231 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.736 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.664 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG27AQA1A ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025