Asus TUF Gaming VG259QM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG259QM (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG259QM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

TUF Gaming Monitor
VG259QM series
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG259QM |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 50000 g |
| Bredd: | 2165 mm |
| Djup: | 890 mm |
| Höjd: | 1129 mm |
| Förpackningens vikt: | 54000 g |
| Förpackningens bredd: | 940 mm |
| Djuppackning: | 820 mm |
| Förpackningshöjd: | 280 mm |
| Skärm diagonal: | 24.5 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Maximal viktkapacitet: | 150 kg |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Hållbarhetscertifikat: | CE |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 5100 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Rammaterial: | Staal |
| Överensstämmelse med hållbarhet: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Bästa användningen: | Gym, Home |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Transport wielen: | Ja |
| Max användarvikt: | 150 kg |
| Lutningsvinkel: | -5 - 33 ° |
| Beencurl: | Nee |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 563 mm |
| Höjd (utan stativ): | 329 mm |
| Vikt (utan stativ): | 2900 g |
| Bredd (med stativ): | 563 mm |
| Djup (med stativ): | 211 mm |
| Höjd (med stativ): | 486 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 221 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7500 g |
| Antal per förpackning: | 1 styck |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 52 mm |
| Löstagbart stativ: | Ja |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 23 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 29 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 22.6 W |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Likströmsingång: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 280 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 400 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 280 hz |
| Horisontellt sökområde: | 255 - 255 kHz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildstorlek diagonalt: | 302.616 mm |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2832 x 0.2832 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Nej |
| Bildstorlek vertikalt: | 543.744 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| NTSC-täckning (typisk): | 72 % |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Främre infattning: | Svart |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG259QM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025