Asus VA24DQLB Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA24DQLB (36 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus VA24DQLB eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

VA24D-serie
lcd-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA24DQLB |
| Höjd: | 450 mm |
| Förpackningens bredd: | 652 mm |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CU, FCC, ISO-9241-307, KCC, PSE, TCO8.0, TUV-Ergo, TUV-GS, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), RCM, UL, TUV Flicker-free , KC , eStandby, TUV Low Blue Light, Vietnam MEPS, Australia MEPS, PC recycle, JM, CEC |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 5500 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Ramlös design: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 35 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 540 mm |
| Höjd (utan stativ): | 325 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3300 g |
| Bredd (med stativ): | 540 mm |
| Djup (med stativ): | 211 mm |
| Höjd (med stativ): | 480 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 202 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7800 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 55 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 21.7 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| PC-ljud in: | Ja |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 24 - 85 kHz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA24DQLB ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025