Asus VB199TL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VB199TL (28 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VB199TL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

VB199(x)L-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VB199TL |
| Höjd: | 410 mm |
| Förpackningens bredd: | 565 mm |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| Skärm diagonal: | 19 " |
| Upplösning: | 1280 x 1024 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Wi-Fi: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | Energy Star®, BSMI, CB, CCC, CE, C-Tick, CU, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, PSB, RoHS, TCO6.0, TUV-Ergo, TUV-GS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 7) |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1280 x 1024 (SXGA) |
| Bildförhållande: | 4:3 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 50000000:1 |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Hållare: | -45 - 45 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 72 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | SXGA |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 413 mm |
| Höjd (utan stativ): | 342 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4700 g |
| Bredd (med stativ): | 413 mm |
| Djup (med stativ): | 214 mm |
| Höjd (med stativ): | 466 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 210 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6400 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 64.8 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Strömförbrukning (vanlig): | 17 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), DVI, VGA |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Native bildförhållande: | 4:3 |
| Bluetooth: | Nej |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 76 hz |
| Horisontellt sökområde: | 53 - 80 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 53 - 80 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 76 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.294 x 0.294 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VB199TL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025