Asus VG255H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VG255H (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus VG255H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

VG255-reeks
LCD-monitor
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VG255H |
| Höjd: | 415 mm |
| Förpackningens bredd: | 664 mm |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| Skärm diagonal: | 24.5 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, CEL level , CU, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSE, RoHS, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light, ICES-3, PC recycle |
| HDCP: | Ja |
| Ljudutgång: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 33 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 562.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 328.9 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4900 g |
| Bredd (med stativ): | 562.5 mm |
| Djup (med stativ): | 221.4 mm |
| Höjd (med stativ): | 486.6 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 221 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7000 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 51.1 mm |
| Paneltyp: | TN |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 23 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 22.6 W |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Strömingång: | Ja |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 85 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 40 - 76 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2832 x 0.2802 mm |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 531.36 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 298.89 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 72 % |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Visning av Gaming UX på skärmen (OSD): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VG255H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025