Asus ROG Swift PG348Q Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Swift PG348Q (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Swift PG348Q eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Swift PG348Q |
| Vikt: | 1430 g |
| Bredd: | 305 mm |
| Djup: | 244 mm |
| Höjd: | 71 mm |
| Förpackningens bredd: | 320 mm |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 34 " |
| Upplösning: | 3440 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version: | 5.2 |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Skärmform: | Konkav skärm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 100 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star®, BSMI, CB, CCC, CE, CEL level 2, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSE, RoHS, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light, CU(EAC) |
| HDCP: | Ja |
| Bildförhållande: | 21:9 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| Vikt (med stativ): | 14900 g |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| WiFi-standard: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Stöder Windows: | Windows 10, Windows 11 |
| Typ av bakgrundsbelysning: | W-LED |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 4 |
| Processoruttag: | LGA 1700 |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Maximalt internminne: | 128 GB |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanalen |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ C: | 1 |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Chipset moderkort: | Intel Z690 |
| Antal portar USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typ A: | 2 |
| Typ av minnesplats: | DIMM |
| S/PDIF-utgång: | Ja |
| RAID-stöd: | Ja |
| Minneskanal: | Dubbelkanaals |
| PCI Express x16 (Gen 3.x)-platser: | 1 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x)-platser: | 2 |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | M.2, NVMe, PCI Express 4.0, SATA, SATA III |
| Hållare: | -50 - 50 ° |
| Komponent för: | PC |
| Typer av RAID: | 0, 1,5, 10 |
| Antal SATA III-kontakter: | 4 |
| Icke-ECC: | Ja |
| Kompatibla processorer: | Intel Celeron, Intel Pentium Gold |
| Minnestyper som stöds: | DDR5-SDRAM |
| Wifi: | Ja |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84733020 |
| Typer av lagringsenheter som stöds: | SSD |
| Moderkort chipset familj: | Intel |
| Moderkorts formfaktor: | ATX |
| Antal minnesplatser: | 4 |
| Minnesklockhastigheter som stöds: | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000 MHz |
| BIOS-typ: | UEFI AMI |
| BIOS-minnesstorlek: | 192 Mbit |
| Stöd för parallell bearbetning: | Niet ondersteund |
| Anslutning för CPU-kylare: | Ja |
| USB 2.0-anslutningar: | 2 |
| Anslutning för ljudpanel på framsidan: | Ja |
| Antal COM-portar: | 1 |
| Obuffrat minne: | Ja |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) anslutningar: | 1 |
| Chassiintrångsanslutning: | Ja |
| Processorsocklar som stöds: | LGA 1700 |
| 12V strömkontakt: | Ja |
| Thunderbolt-headers: | 1 |
| USB 3.2-kontakter (3.1 Gen 2): | 1 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Antal USB 3.2 Gen 2.2 Type-C-portar: | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x)-platser: | 1 |
| Produktens färg: | Aluminium, Black |
| HD-typ: | UltraWide Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 829 mm |
| Höjd (utan stativ): | 109 mm |
| Vikt (utan stativ): | 11100 g |
| Bredd (med stativ): | 829 mm |
| Djup (med stativ): | 559 mm |
| Höjd (med stativ): | 297 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 942 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15500 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 323 mm |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | DisplayPort, HDMI, USB |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 21:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 4 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2325 x 0.2325 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Swift PG348Q ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025