Asus VN247H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VN247H (22 sidor) i kategorin bildskärm. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Asus VN247H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/22

VN247-serien
LCD-monitor
Användarhandbok
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | bildskärm |
| Modell: | VN247H |
| Höjd: | 478 mm |
| Förpackningens bredd: | 602 mm |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| Skärm diagonal: | 23.6 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | BSMI, CB, CCC, CE, C-Tick, FCC, Gost-R, RoHS, TCO5.0, TCO6.0, UL/cUL, VCCI, WHQL |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 80000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 3700 g |
| Tunn klient installerad: | Nej |
| Anslutning till PC: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 170 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 548.6 mm |
| Höjd (utan stativ): | - mm |
| Vikt (utan stativ): | - g |
| Bredd (med stativ): | 548.6 mm |
| Djup (med stativ): | 194.2 mm |
| Höjd (med stativ): | 394.9 mm |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 128 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5800 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | - mm |
| Strömförbrukning (vanlig): | 35 W |
| Antal produkter som medföljer: | 1 styck |
| Hållbarhetscertifiering: | EPEAT Gold, ENERGY STAR |
| PC-ljud in: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), HDMI-DVI, VGA |
| Strömingång: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Displaytyp: | LCD |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 160 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 50 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 24 - 83 kHz |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 24 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 75 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildpunktavstånd: | 0.2715 x 0.2715 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VN247H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
bildskärm Asus Manualer
12 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
29 Januari 2026
26 Januari 2026
18 Oktober 2025
6 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
20 September 2025
bildskärm Manualer
Nyaste bildskärm Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026