Asus VP249HR Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VP249HR (44 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus VP249HR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

VP249-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VP249HR |
| Höjd: | 446 mm |
| Förpackningens bredd: | 599 mm |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Certifiering: | TUV |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande: | 16:9 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 3610 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Färgomfång: | 72 % |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 540.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 325.24 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3130 g |
| Bredd (med stativ): | 540.5 mm |
| Djup (med stativ): | 204.42 mm |
| Höjd (med stativ): | 389.34 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 136 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5800 g |
| Uteffekt (RMS): | 2 W |
| Djup (utan stativ): | 51.67 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 18 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VP249HR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025