ATAG HC6471B Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för ATAG HC6471B (44 sidor) i kategorin Kokplatta. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
44
Nedladdningar
1.483
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Kokplatta |
| Modell: | HC6471B |
| Bredd: | 8.75 mm |
| Djup: | 4 mm |
| Höjd: | 1.5 mm |
| Förpackningens bredd: | 449 mm |
| Djuppackning: | 853 mm |
| Förpackningshöjd: | 35 mm |
| Snäll: | Logic IC |
| Typ av förpackning: | SOIC |
| Ramtyp: | Omslutande ram |
| Ramfärg: | Rostfritt stål |
| Antal per paket: | 2500 stuk(s) |
| Förvaringstemperatur: | -65 - 150 °C |
| Drifttemperatur (TT): | -55 - 125 °C |
| Antal stift: | 14 |
| Bredd (med stift): | 8.75 mm |
| Djup (med stift): | 6.2 mm |
| Höjd (med stift): | 1.75 mm |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 120 \ 210 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 120 \ 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 800 \ 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 700 \ 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1200 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 6400 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
Kokplatta ATAG Manualer
28 Januari 2025
16 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
Kokplatta Manualer
Nyaste Kokplatta Manualer
9 April 2025
9 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
7 April 2025