ATAG HG7711CA Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för ATAG HG7711CA (2 sidor) i kategorin Kokplatta. Denna manual har varit användbar för 43 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
973
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Kokplatta |
| Modell: | HG7711CA |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 17000 g |
| Bredd: | 750 mm |
| Djup: | 526 mm |
| Höjd: | 43 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Effekt: | 12500 W |
| Wok brännare: | Ja |
| Energiklass: | A+ |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 3000 W |
| Wokbrännarens effekt: | 4500 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Stor |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Kokplatta ATAG Manualer
28 Januari 2025
16 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
Kokplatta Manualer
Nyaste Kokplatta Manualer
9 April 2025
9 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
7 April 2025