ATAG HG96..A Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för ATAG HG96..A (42 sidor) i kategorin Kokplatta. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
42
Nedladdningar
1.434
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Kokplatta |
| Modell: | HG96..A |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 2900 g |
| Bredd: | 418 mm |
| Djup: | 283 mm |
| Höjd: | 28 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 17.3 " |
| Upplösning: | 1600 x 900 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 1.7 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel: | i5-4210U |
| Antal processorkärnor: | 2 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Vormfaktor: | Clamshell |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 8.1 |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MMC, SD |
| Ljudsystem: | Dolby Advanced v2 |
| Processor litografi: | 22 nm |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Mikrofon, linjeingång: | Nee |
| DVI-port: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Inkluderar nätsladd: | Ja |
| HD typ: | HD+ |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 8 GB |
| Förvarings media: | HDD |
| Batteritid/batteritid: | 4 uur |
| Internminnestyp: | DDR3L-SDRAM |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 1 |
| Processoruttag: | BGA 1168 |
| Stepping: | D0 |
| Systembuss: | 5 GT/s |
| Processor antal trådar: | 4 |
| PCI Express-kortplatsversion: | 2.0 |
| Processorns driftlägen: | 64-bit |
| Processorns cache: | 3 MB |
| Tjunction: | 100 °C |
| Busstyp: | DMI2 |
| PCI Express-konfigurationer: | 4x1, 2x4 |
| Thermal Design Power (TDP): | 15 W |
| Kodnamnsprocessor: | Haswell |
| Maximalt antal PCI Express-linjer: | 12 |
| Typ av processorcache: | Smart Cache |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Operativsystems arkitektur: | 64-bit |
| Maximalt internminne: | 16 GB |
| Total lagringskapacitet: | 1000 GB |
| Typ av optisk enhet: | DVD±RW |
| Inbyggd grafikadapter: | Ja |
| Familjens inbyggda grafikadapter: | Intel® HD Graphics |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Intel® HD Graphics 4400 |
| Grundläggande frekvens inbyggd grafikadapter: | 200 MHz |
| Inbyggd grafikadapter dynamisk frekvens (max): | 1000 MHz |
| Inbyggt grafikkort-ID: | 0xA16 |
| Maximalt minne inbyggd grafikadapter: | 1.74 GB |
| Inbyggd grafikadapter DirectX-version: | 12 |
| Fram kamera: | Ja |
| Numerisk knappsats: | Ja |
| Instruktionsuppsättningar som stöds: | AVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2 |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Nee |
| Intel® Smart Response Technology: | Nee |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Ja |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | 2.0 |
| Intel® Quick Sync-videoteknik: | Ja |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Ja |
| Intel® Clear Video HD-teknik (Intel® CVT HD): | Ja |
| Intel® Insider™: | Ja |
| Intel® Flex Memory Access: | Nee |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Ja |
| Förbättrad Intel SpeedStep-teknik: | Ja |
| Kör Disable Bit: | Ja |
| Idle stater: | Ja |
| Termisk övervakningsteknik: | Ja |
| CPU-konfiguration (max): | 1 |
| Intel® Enhanced Halt State: | Ja |
| Intel® Clear Video Technology för mobila internetenheter (Intel® CVT för MID): | Nee |
| Intel® VT-x med utökade sidtabeller (EPT): | Ja |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Intel® Small Business Advantage (Intel® SBA): | Nee |
| Intel® Secure Key: | Ja |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Nee |
| Intel® Clear Video-teknik: | Nee |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Processorpaketstorlek: | 40 x 24 x 1.5 mm |
| Konfliktfri processor: | Ja |
| Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT): | Ja |
| Versie Intel® Identity Protection Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Secure Key Technology: | 1.00 |
| ARK ID-processor: | 81016 |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nee |
| Intel® TSX: | Nee |
| Intel® TSX-NI-version: | 0.00 |
| Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT): | Ja |
| Intel® Rapid Start-teknik: | Nee |
| Intel® Smart Connect-teknik: | Ja |
| Anslutning till basstation: | Nee |
| Kombinerad hörlurs/mikrofonport: | Ja |
| SmartCard-kortplats: | Nee |
| Maximal processorturbofrekvens: | 2.7 GHz |
| Processorkod: | SR1EF |
| Pekdon: | Touchpad |
| Windows-tangenter: | Ja |
| Klockhastighetsminne: | 1600 MHz |
| Minneslayout: | 2 x 4 GB |
| Minnesplatser: | 2x SO-DIMM |
| Minnesformfaktor: | SO-DIMM |
| Tangentbord i full storlek: | Ja |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 1000 GB |
| HDD-gränssnitt: | SATA |
| HDD rotationshastighet: | 5400 RPM |
| FSB-paritet: | Nee |
| Bussprocessor på framsidan: | - MHz |
| Intel® efterfrågebaserad växling: | Nee |
| UART: | Ja |
| Typ av laddningsport: | DC-in ingang |
| Typ CardBus PCMCIA-slot: | Nee |
| Processorserie: | Intel Core i5-4200 Mobile series |
| ExpressCard-kortplats: | Nee |
| S/PDIF-utgång: | Nee |
| Intel® Dual Display Capable Technology: | Nee |
| Intel® FDI-teknik: | Nee |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Ja |
| Intel® Fast Memory Access: | Nee |
| Intel® Smart Cache: | Ja |
| HDD storlek: | 2.5 " |
| Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio): | Ja |
| Versie Intel® Smart Connect-teknik: | 1.00 |
| Främre kameraupplösning: | 1280 x 720 Pixels |
| Intel® Virtualization Technology (Intel® VT): | VT-x |
| Antal SATA III-kontakter: | 4 |
| Intel® ME Firmware-version: | 9.5 |
| Maximalt internminne (64-bitars): | 16 GB |
| Wifi: | Ja |
| Typ produkt: | Notebook |
| Intel® Matrix Storage Technology (Intel® MST): | Nee |
| Intel® Active Management Technology (Intel® AMT): | Nee |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Processorgenerering: | Vierde generatie Intel® Core™ i5 |
| Totalt antal SATA-kontakter: | 4 |
Kokplatta ATAG Manualer
28 Januari 2025
16 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
Kokplatta Manualer
Nyaste Kokplatta Manualer
9 April 2025
9 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
7 April 2025