ATAG HI9271SVI Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för ATAG HI9271SVI (72 sidor) i kategorin Kokplatta. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
1.543
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Kokplatta |
| Modell: | HI9271SVI |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Förpackningens vikt: | 14200 g |
| Förpackningens bredd: | 1215 mm |
| Djuppackning: | 175 mm |
| Förpackningshöjd: | 775 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Blåtand: | Ja |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Skärm diagonal: | 50 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version: | 5.0 |
| Ljudformat som stöds: | AAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X |
| Videoformat som stöds: | VP9 |
| Inkluderar operativsystem: | Web OS |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Medföljande kablar: | AC |
| Skärmform: | Flat |
| Ljusstyrka: | - cd/m² |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Smart TV: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | 20 W |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Antal högtalare: | 2 |
| Analog signalformat: | Niet ondersteund |
| High Dynamic Range (HDR)-teknologi: | High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro) |
| HDR-stöd: | Ja |
| HD typ: | 4K Ultra HD |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Displayteknik: | LED |
| Respons tid: | - ms |
| VESA montering: | Ja |
| Djup (utan bas): | 86.3 mm |
| Höjd (utan bas): | 663 mm |
| Bredd (utan bas): | 1130 mm |
| Vikt (utan bas): | 11300 g |
| Ljud (L,R) ut: | 1 |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Versie Common Interface Plus (CI+): | 1.4 |
| Typ av tuner: | Digitaal |
| Internet-TV: | Ja |
| Tidsförskjutning: | Ja |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| Ljudlägen: | AI Sound |
| Energiförbrukning (HDR) per 1000 timmar: | 103 kWu |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar: | 86 kWu |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Enhetsbredd (med stativ): | 1130 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 235 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 719 mm |
| Vikt (med stativ): | 11400 g |
| 4K Ultra HD uppskalare: | Ja |
| Bildbehandlingsteknik: | Samsung Q Contrast Ultimate |
| Text-TV: | Ja |
| Elektronisk TV-guide: | Ja |
| Audio Return Channel (ARC): | Ja |
| Gemensamt gränssnitt (CI): | Ja |
| Inbyggd uppdateringsfrekvens: | 60 Hz |
| LED backlight-type: | Direct-LED |
| Energisparläge: | Ja |
| Teletekst: | 2000 pagina's |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Wifi: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | - W |
| Fungerar med Google Assistant: | Ja |
| Röst kontroll: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 13 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 906 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 260 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Främre till vänster |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 220 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 220 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 220 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Central |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 5500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 3700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3700 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 11100 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 3700 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 220 mm |
Kokplatta ATAG Manualer
28 Januari 2025
16 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
Kokplatta Manualer
Nyaste Kokplatta Manualer
9 April 2025
9 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
7 April 2025