ATAG KD8140BD Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för ATAG KD8140BD (27 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om ATAG KD8140BD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KD8140BD |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 57400 g |
| Bredd: | 559 mm |
| Djup: | 544 mm |
| Höjd: | 1393 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 240.9 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.70 kWh/24h |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Strömförsörjning: | 220V, 40Hz, 13A |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Dörrmontering: | Dörr-på-dörr |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 243 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | 80 W |
| Fryskapacitet netto.: | 20 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Total kapacitet, brutto: | 251 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 223 l |
| Porttyp: | Single |
| Dörröppningsvinkel: | 115 ° |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 560 x 550 x 1397 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med ATAG KD8140BD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp ATAG Manualer
18 Mars 2026
18 Mars 2026
18 Mars 2026
17 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
7 Mars 2026
7 Mars 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026