ATAG VA9711ST Bruksanvisning
ATAG Diskmaskin VA9711ST
Läs gratis den bruksanvisning för ATAG VA9711ST (33 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om ATAG VA9711ST eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

Geachte ATAG klant,
Wij hopen datu dezenieuwe machine velejaren zultgebruiken.
De machine heefteen groot aantal functies.Omoptimaalprojt vanfi
deze functieste hebben,raden wij uaan de bedieningshandleidingte
lezen voordat u demachine gaat gebruiken. De bedieningshandleiding
bevat ook informatieover hoeu hetmilieu kuntbeschermen.
Gebruiksaanwijzing
Vaatwasser
VA9711ST
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | VA9711ST |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 800 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 295 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Tvättprogram: | Förtvättning |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.05 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2860 l |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 910 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.9 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1700 W |
| Periodlängd: | 185 min |
| Torkklass: | A |
| Snabbtvätt: | Ja |
| Antal kuvert: | 17 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Glass/delicate, Intensive, Pre-rinse, Pre-wash, Quick |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Installationsfack, höjd (min): | 860 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 910 mm |
| Direktvärmande element: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med ATAG VA9711ST ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin ATAG Manualer
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
7 Mars 2026
7 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026