Audac MBK410C Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Audac MBK410C (3 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 30 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Audac MBK410C eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/3

1/3V2.0
INSTALLATION MANUAL
MBK410C CEILING MOUNTING BRACKET FOR NOBA8(A)
STEP 1STEP 2
Remove the rubber feet by unscrewing the mounting
screws
Attach the mounting brackets with the screws removed
in step 1.
STEP 3
Attach the safety cable to the NOBA8(A) chassis
STEP 4
Attach the ceiling plate and the safety cable bracket in
the desired location using the appropriate screws for
your mounting surface.
Note:
A cable guide channel is provided on the ceiling
plate. We recommend using it to prevent cables from
touching the woofer.
PARTS AND ACCESSORIES
AB
45
1
3
A
C
x2
D
B
E
ED
C
x2
M4x6
M8x16
M8x20
2
x2
M6x12
5
3
INCLUDED WITH NOBA:
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Audac |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | MBK410C |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Bredd: | 450 mm |
| Djup: | 365 mm |
| Höjd: | 6 mm |
| Husmaterial: | Glas |
| Hyllmaterial: | Glas |
| Monteringsmetod: | Vloer |
| Antal hyllor: | 1 schappen |
| Maximal viktkapacitet: | 10 kg |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Kompatibilitet: | BTF801 |
| Typ produkt: | Plank |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Audac MBK410C ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Audac Manualer
6 Oktober 2025
31 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juni 2025
29 Mars 2025
29 Mars 2025
1 Mars 2025
18 December 2024
18 December 2024
6 Oktober 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026