Bosch Serie 4 SMI4HVS31E Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Bosch Serie 4 SMI4HVS31E (6 sidor) i kategorin Diskmaskin. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
6
Nedladdningar
1.430
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | Serie 4 SMI4HVS31E |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 36784 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 573 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Torksystem: | Värmeväxlare |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 94 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 4 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.92 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Nej |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Plast/rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 39100 g |
| Djup med öppen dörr: | 1150 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Typ av bestickfack: | Korg och låda |
| AquaSensor-funktion: | Ja |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 46 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Inbyggd lampa: | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 225 min |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.65 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.9 m |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 60min 65°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Intensive 70°C, Pre-wash, Silent |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Installationsfack, höjd (min): | 815 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 875 mm |
| Justering av fötter: | 60 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Direktvärmande element: | Ja |
| Högsta temperatur för varmvattentillflödet: | 60 ° C |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Löstagbar överdel: | Nej |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.5 W |
| Lastningsgivare: | Ja |
| Vilolägets varaktighet: | 0 min |
| Typ av korg för bestick: | Bosch VarioFlex Basket |
Diskmaskin Bosch Manualer
1 April 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
24 Mars 2026
19 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026