Bosch Serie 4 WAK28248 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Bosch Serie 4 WAK28248 (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
1.076
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | Serie 4 WAK28248 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1343 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 195 min |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Blouse/shirt, Easy care, Hand/wool, Intensive/outdoor, Mix, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11220 l |
| Djup med öppen dörr: | 1030 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Installationsfack, höjd: | 850 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 73 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.7 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1.49 W |
| Ansluten effekt: | 2300 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 196 kWh |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.12 W |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 165 ° |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
tvättmaskin Bosch Manualer
21 Mars 2026
18 Mars 2026
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026