Bosch Serie 8 WAV28M43 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Bosch Serie 8 WAV28M43 (505 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 30 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.5 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
123.1 MB
Antal sidor
505
Nedladdningar
568
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | Serie 8 WAV28M43 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 81903 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 224 min |
| Antal tvättprogram: | 13 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 48 kWh |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Mix, Quick, Sport, Spin/drain, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Dörrdiameter: | 320 mm |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1063 mm |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 65 l |
| Dörr färg: | Svart, silver |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 70 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 171 ° |
| Innerbelysning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Water Plus: | Ja |
| Indikering vid överdosering: | Ja |
| Indikering för felmeddelanden: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
tvättmaskin Bosch Manualer
21 Mars 2026
18 Mars 2026
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026