Constructa CG3A00J5 Bruksanvisning
Constructa Diskmaskin CG3A00J5
Läs gratis den bruksanvisning för Constructa CG3A00J5 (1 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Constructa CG3A00J5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

640 B Integr. Kusto-Leisten 81,5 cm - k. SW 9000 901 332 (9305)
11
SW 10
verspannen
brace
calar verticalement
Enrasar
SW 13
0 - 60 mm
10
*) Mat.-Nr. 612653
9
9
a
a
Torx T 20
27
27
?
9
4
28
28
28
4
Torx T 20
max 1,1 m
GB
10
max 1,1 m
min. 10 mm
ø 38 mm
min. 280
mm
Scheibe entfernen
remove disc
enlever le disque
Eliminar Disco
26,4 mm
(G 3/4“)
20,9 mm
(G 1/2“)
0,05 - 1 MPa
(0,5 - 10 bar)
max. 60°C
10 l / min
Fi =
max. 10 Nm
29
30
31
min. ø 18 mm
Dichtheit nach einem Spülgang prüfen.
Check for leaks after one wash cycle.
Vérifiez l´étanchéité aprés un lavage.
Verificar la estanquiedad tras un ciclo de lavado.
32
*) Mat.-Nr. 350564
10
ø 22 mm
max. 4 m
2 m
2,2 m
*) Mat.-Nr. 644533
*) Mat.-Nr. 644534
3 m
3 m
9
nicht einklemmen
do not pinch
ne pas coincer
No doblar
4x42
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Constructa |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | CG3A00J5 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 31000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 573 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 290 kWh |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 3 |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Självrengörande filter: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 2 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.02 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3920 l |
| Temperatur (max): | 65 ° C |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 52 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 575 mm |
| Installationsfack, höjd: | 815 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Vattenförbrukning per omgång: | 14 l |
| Återstående tidindikering: | Nej |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Periodlängd: | 195 min |
| Färg på bakgrundsbelysning: | Röd |
| Längd på anslutningsslang: | 1.65 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.9 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 12 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Normal, Quick |
| Kontrollpanelens färg: | Stainless steel, White |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 815 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 875 mm |
| Sensor programval: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Constructa CG3A00J5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Constructa Manualer
11 Mars 2026
23 Oktober 2025
1 April 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026