Constructa CH832454 Bruksanvisning
Constructa Övrig köksutrustning CH832454
Läs gratis den bruksanvisning för Constructa CH832454 (240 sidor) i kategorin Övrig köksutrustning. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Constructa CH832454 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/240

Challenger
OWNER’S MANUAL
2012
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Constructa |
| Kategori: | Övrig köksutrustning |
| Modell: | CH832454 |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.9 kWh |
| Ramfärg: | Rostfritt stål |
| Ugnens höjd: | 595 mm |
| Ugnens bredd: | 595 mm |
| Ugnsdisplay: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens ingångsfrekvens: | 50/60 hz |
| Ugnens nettokapacitet: | - l |
| Djup med öppen dörr: | 1015 mm |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ansluten effekt: | 10800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 265 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2400 W |
| Ugnström: | - W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.89 kWh |
| Ugnens färg: | Rostfritt stål |
| Typ av ugnskontroll: | Buttons, Rotary |
| Ugnens djup: | 550 mm |
| Ugnens vikt: | 37000 g |
| Ugnens installationsbredd: | 560 mm |
| Ugnens installationsdjup: | 550 mm |
| Ugnens ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Spishällens färg: | Svart |
| Typ av spishällskontroll: | Röra |
| Spishällens bredd: | 583 mm |
| Spishällens höjd: | 43 mm |
| Spishällens djup: | 513 mm |
| Spishällens installationsbredd: | 560 mm |
| Spishällens installationshöjd: | 43 mm |
| Ugnens installationshöjd (min): | 600 mm |
| Energiklass, ugn: | A |
| Spishällens anslutningseffekt (el): | 7800 W |
| Spishällens installationsdjup: | 490 mm |
| Ugnsindikatorer, LED: | Ja |
| Ugnens strömstyrka: | 16 A |
| Spishällens ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Ugnens installationshöjd (max): | 604 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Constructa CH832454 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övrig köksutrustning Constructa Manualer
9 September 2024
2 September 2024
25 Augusti 2024
24 Augusti 2024
21 Augusti 2024
5 Augusti 2024
29 Juli 2024
29 Juli 2024
Övrig köksutrustning Manualer
Nyaste Övrig köksutrustning Manualer
7 April 2025
5 April 2025
28 Januari 2025
26 Januari 2025
14 Januari 2025
10 Januari 2025
7 Januari 2025
7 Januari 2025
7 Januari 2025
7 Januari 2025