Falcon Classic 90 Gas Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Falcon Classic 90 Gas (52 sidor) i kategorin Spis. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Falcon Classic 90 Gas eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

USER GUIDE &
INSTALLATION INSTRUCTIONS
Classic 90 Gas
Australia
U111286-01
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Falcon |
| Kategori: | Spis |
| Modell: | Classic 90 Gas |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 925 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Ugnens strömkälla: | Electric, Gas |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 66 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 66 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | - dB |
| Barnsäkert: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 132 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Flamskyddad enhet: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Grillhäll: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 1 |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 66 l |
| Beskrivning av uteffekt: | 2800 |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | - MJ |
| Ugn 2, konvektionstillagning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Falcon Classic 90 Gas ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Spis Falcon Manualer
10 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
7 Mars 2026
7 Mars 2026
6 Mars 2026
6 Mars 2026
Spis Manualer
Nyaste Spis Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026