Falcon PROP90DFCY Bruksanvisning
Falcon andra köksapparater PROP90DFCY
Läs gratis den bruksanvisning för Falcon PROP90DFCY (48 sidor) i kategorin andra köksapparater. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Falcon PROP90DFCY eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

Classic, Kitchener and Professional+
90 Dual Fuel
U111154 - 03b
USER GUIDE &
INSTALLATION INSTRUCTIONS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Falcon |
| Kategori: | andra köksapparater |
| Modell: | PROP90DFCY |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 124000 g |
| Bredd: | 994 mm |
| Djup: | 652 mm |
| Höjd: | 930 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 1 |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Höjd (min): | 905 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Färgnamn: | Cranberry / Chrome |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Dubbel grill: | Ja |
| Produktens färg: | Bordeaux, Chrome |
| bruksanvisning: | Ja |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 79 l |
| Antal nivåer: | 7 |
| AC-inspänning: | 230/400 V |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2300 W |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3000 W |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.83 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 11040 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 4000 W |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Enkel att rengöra (häll): | Ja |
| Ugnens placering: | Vänster |
| Ugn 2, storlek: | Stor |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, placering: | Höger |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 82 l |
| Ugn 2, Antal hyllor: | 4 galler |
| Ugnsgaller: | Ja |
| Ugn 2, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 2, Antal hyllpositioner: | 9 |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Ja |
| Halv grill: | Ja |
| Löstagbart hällstativ: | Ja |
| Ugn 2, energiförbrukning (forcerad konvektion): | 0.79 kWh |
| Grillens ytbeläggning: | Förkromad |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Falcon PROP90DFCY ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
andra köksapparater Falcon Manualer
11 Mars 2026
11 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
andra köksapparater Manualer
Nyaste andra köksapparater Manualer
26 Februari 2026
28 Januari 2026
9 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025