Falcon PROP90FXDFCY Bruksanvisning
Falcon andra köksapparater PROP90FXDFCY
Läs gratis den bruksanvisning för Falcon PROP90FXDFCY (44 sidor) i kategorin andra köksapparater. Guiden har ansetts hjälpsam av 5 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Falcon PROP90FXDFCY eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

Professional + / Classic FX 90 Dual Fuel
U111273 - 03a
USER GUIDE &
INSTALLATION INSTRUCTIONS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Falcon |
| Kategori: | andra köksapparater |
| Modell: | PROP90FXDFCY |
| Produkttyp: | Built-in cooker |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | 931 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Användarvänlig: | Ja |
| Produktens färg: | Röd |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Wok brännare: | Ja |
| Ugnens bruttokapacitet: | 108 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 108 l |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 16 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | - dB |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 157 l |
| Totalt ugn: | 3600 W |
| Ugnström: | 3600 W |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.85 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 49 l |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | - MJ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Falcon PROP90FXDFCY ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
andra köksapparater Falcon Manualer
11 Mars 2026
11 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
andra köksapparater Manualer
Nyaste andra köksapparater Manualer
26 Februari 2026
28 Januari 2026
9 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025