Fantec QB-35RFEU3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Fantec QB-35RFEU3 (15 sidor) i kategorin Server. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Fantec QB-35RFEU3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

CONTENT
Self- Assembly
4-5
Overview
1-3
Setup
6-14
Model: QB-35RFEU3
4-BAY RAID ENCLOSURE
RAID Modus Einstellungen / LED Anzeigen
Initialization
15-24
Windows Vista / Windows 7 / Macintosh O.S. 10.X
References
25-28
http://www.fantec.de
If you have questions or need help with this device,
please visit our Fantec Support Forum:
http://www.fantec-forum.de/
Please visit our website for more information:
English
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Fantec |
| Kategori: | Server |
| Modell: | QB-35RFEU3 |
| Vikt: | 3000 g |
| Bredd: | 126 mm |
| Djup: | 215 mm |
| Höjd: | 166 mm |
| Strömförsörjning: | 100-240V, 50-60Hz |
| LED-indikatorer: | Ja |
| USB-anslutning: | Ja |
| Kompatibla operativsystem: | Windows XP/Vista/7\nMac\nLinux |
| Lagringsenheter installerade: | Nej |
| Total installerad lagringskapacitet: | - TB |
| Antal lagringsenheter som stöds: | 4 |
| Typer av lagringsenheter som stöds: | HDD |
| Fläkt: | 80mm |
| FireWire 400: | Ja |
| FireWire 800: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds: | Ja |
| Produktstorlek (BxDxH): | 126 x 215 x 166 mm |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Typ av installerad lagringsenhet: | HDD |
| RAID-nivåer: | 0, 1,3, 5,10 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 1 |
| Linux operativsystem som stöds: | Ja |
| Intern: | Nej |
| Antal fläktar: | 1 fläkt/-ar |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Lagringsenhetens gränssnitt: | SATA |
| Högsta lagringskapacitet: | 2 TB |
| Antal eSATA portar: | 1 |
| Lagringsenhetens kapacitet: | 0 GB |
| Chassityp: | Skrivbord |
| Nätaggregatets effekt: | 60 W |
| Lagringsenhetens storlek: | 3.5 " |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Fantec QB-35RFEU3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Server Fantec Manualer
20 September 2024
20 September 2024
18 September 2024
Server Manualer
Nyaste Server Manualer
1 April 2026
24 Mars 2026
19 Mars 2026
16 Februari 2026
3 Februari 2026
31 Januari 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
26 Januari 2026
20 Oktober 2025