Ferguson Digital DAB+ 150 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Ferguson Digital DAB+ 150 (7 sidor) i kategorin Radio. Guiden har ansetts hjälpsam av 37 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Ferguson Digital DAB+ 150 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/7

DAB+150
Table of contents
ABOUT THE INSTRUCTION MANUAL .......................................................................................... 2
1. Connecting, starting up, switching on and off .................................................................................. 3
2. Connecting and operating USB devices and SD memory cards ...................................................... 4
3. DAB: operating DAB radio (digital radio) ....................................................................................... 4
4. FM: operating FM radio ................................................................................................................... 5
5. ALARM/SNOOZE: setting alarms and snooze mode ...................................................................... 5
TECHNICAL SPECIFICATION .......................................................................................................... 7
1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Ferguson |
| Kategori: | Radio |
| Modell: | Digital DAB+ 150 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 1700 g |
| Bredd: | 140 mm |
| Djup: | 235 mm |
| Höjd: | 145 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Frekvensband: | DAB+, FM |
| Klockläge: | 24 timmar |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| FM-radio: | Ja |
| Material: | PVC |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Bakgrundsbelysning: | Ja |
| USB-anslutning: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 10 % |
| Kortläsare: | SD |
| Produktens färg: | Silver, Wood colour |
| Skärmtyp: | LCD |
| MP3-uppspelning: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Uteffekt (RMS): | 5 W |
| Strömförbrukning (vanlig): | 20 W |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömkälla: | AC |
| Antenntyp: | Extern |
| Färg på bakgrundsbelysning: | Blå |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antalet förinställda stationer: | 10 |
| Typ av radio: | Klockradio |
| Likströmsdriftspänning: | 12 V |
| DAB-frekvensomfång: | 174.928 - 239.2 MHz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Ferguson Digital DAB+ 150 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Radio Ferguson Manualer
7 Januari 2025
30 December 2025
24 September 2024
14 September 2024
3 September 2024
29 Augusti 2024
26 Augusti 2024
9 Augusti 2024
Radio Manualer
Nyaste Radio Manualer
30 Mars 2026
28 Mars 2026
22 Mars 2026
19 Mars 2026
16 Mars 2026
16 Mars 2026
12 Mars 2026
12 Mars 2026
11 Mars 2026
5 Mars 2026