Festool C 12 Li 1,5 Set Bruksanvisning
Festool Borrmaskin C 12 Li 1,5 Set
Läs gratis den bruksanvisning för Festool C 12 Li 1,5 Set (32 sidor) i kategorin Borrmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Festool C 12 Li 1,5 Set eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

468 015_015
Sicherheitshinweise 3Turvallisuusohjeet 17
Safety instructions5Sikkerhedsinstruktioner/ 19
Instructions de sécurité7Sikkerhetsveiledning 21
Instrucciones de seguridad9Instruções de segurança23
Indicazioni per la sicurezza11 Общие указания по технике без-
опасности 25
Veiligheidsvoorschriften 13 Bezpečnostní pokyny27
Säkerhetsföreskrifter 15 Wskazówki bezpieczeñstwa29
Sicherheitshinweise - Safety instructions - Instructions de sécu-
rité - Instrucciones de seguridad - Indicazioni per la sicurezza -
Veiligheidsvoorschriften - Säkerhetsföreskrifter - Turvallisuus-
ohjeet - Sikkerhedsinstruktioner - Sikkerhetsveiledning -
Instruções de segurança - Общие указания по технике без-
опасности - Bezpečnostní pokyny - Wskazówki bezpieczeñstwa
WICHTIG - IMPORTANT
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Festool |
| Kategori: | Borrmaskin |
| Modell: | C 12 Li 1,5 Set |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Neer |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 39860 g |
| Bredd: | 594 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 595 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Förpackningens bredd: | 690 mm |
| Djuppackning: | 660 mm |
| Förpackningshöjd: | 675 mm |
| Belysning inuti: | Ja |
| Integrerad klocka: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisch |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nee |
| Antal lampor: | 1 lampen |
| Typ av lampa: | Halogeen |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 71 l |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 30 |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| Installationsfackets bredd: | 568 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Installationsfack höjd: | 595 mm |
| Typ av rengöring: | Pyrolytisch |
| Laddningstid: | 25 min |
| Batterikapacitet: | 1.5 Ah |
| Nuvarande: | 16 A |
| Material genom: | Glas |
| Installationsfack höjd (min): | 585 mm |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWu |
| Energiförbrukning (tvungen konvektion): | 0.81 kWu |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 95.3 |
| Att laga: | Ja |
| Ugnsstorlek: | Middelmaat |
| Typ av ugn: | Elektrische oven |
| Total ugnseffekt: | 3600 W |
| Ugn med nettokapacitet: | 71 l |
| Magnetronbereiding: | Nee |
| Över- och undervärme: | Ja |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 275 °C |
| Bakplåtsmått: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Undervärmning: | Ja |
| Kylskåpsdörr: | Ja |
| Dörrtemperatur (max): | 30 °C |
| Dörrkylningsfläkt: | Ja |
| Effektiv lådyta: | 1290 cm² |
| Djup när dörren är öppen: | 1040 mm |
| Restvärmeindikator: | Ja |
| Installationsfackets bredd (min): | 560 mm |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Pizza funktion: | Ja |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Belysningsplats: | Boven |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Snabb värme: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 480 x 415 x 357 mm |
| Materialbricka: | Geglazuurd |
| Långsam matlagning: | Ja |
| Maximal temperatur (konventionell): | 275 °C |
| Maximal temperatur (konvektion): | 275 °C |
| Produktdesign: | Borr med pistolgrepp |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 / 60 Hz |
| Batteriteknik: | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Pyrolysförmåga: | 4800 W |
| Produktens färg: | Black, Green |
| Skruvdiameter (max): | 6 mm |
| Chuck typ: | utan nyckel |
| Borrning: | Ja |
| Batteri ingår: | Ja |
| Batterispänning: | 10.8 V |
| Strömkälla: | Batteri |
| Borr-Ø i stål (max): | 14 mm |
| Borr-Ø i trä (max): | 25 mm |
| Maximalt vridmoment (mjuk applikationer): | 20 nm |
| Tomgång (1: a växeln): | 450 RPM |
| Tomgångsvarvtal (2: a växeln): | 1500 RPM |
| Maximalt vridmoment (hård applikationer): | 34 nm |
| Borrbits ingår: | Ja |
| Skruvdragning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Festool C 12 Li 1,5 Set ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Borrmaskin Festool Manualer
21 September 2024
12 September 2024
9 September 2024
6 September 2024
25 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
20 Augusti 2024
19 Augusti 2024
19 Augusti 2024
Borrmaskin Manualer
Nyaste Borrmaskin Manualer
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
26 Mars 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
20 Mars 2026
18 Mars 2026