Hanwha HCB-6000 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera HCB-6000
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha HCB-6000 (41 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha HCB-6000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/41

High Resolution Box Camera
User Manual
HCB-6000
HCB-6000PH
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | HCB-6000 |
| Vikt: | 186 g |
| Bredd: | 68.4 mm |
| Djup: | 92.7 mm |
| Höjd: | 59.6 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Strömförbrukning (max): | 3.5 W |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Maximal räckvidd: | 500 m |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Antal språk: | 16 |
| RS-485-portar: | 1 |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Språkstöd: | CZE, DAN, DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUM, RUS, SER, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Plast |
| Kabel inkluderad: | Koaxial |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.009 lx |
| Totalt megapixel: | 2.16 MP |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha HCB-6000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026